| Genel bilgi |
| Marka | Ford |
|---|
| Model | F-250 Super Duty |
|---|
| Nesil | Ford F-250 Super Duty III Super Cab Short box |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 6.2 V8 (385 bg) Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Pick-up |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 2 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 7.2 Kg/bg, 139.1 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 198.4 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 385 bg @ 5750 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 62 bg/Lt |
|---|
| Tork | 549 Nm @ 4500 dev/dak
404.92 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor hacmi | 6211 cm3
379.02 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 8 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 102.1 mm
4.02 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 95 mm
3.74 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 2 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
|---|
| Valf yapısı | SOHC |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 6.6 Lt
6.97 US qt | 5.81 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 20.2 Lt
21.35 US qt | 17.77 UK qt |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 2767 Kg
6100.19 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 4491 Kg
9900.96 lbs. |
|---|
| Azami yük | 1724 Kg
3800.77 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 1815 Lt
64.1 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 132 Lt
34.87 US gal | 29.04 UK gal |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 5903 mm
232.4 in. |
|---|
| Genişlik | 2029 mm
79.88 in. |
|---|
| aynalar katlı genişlik | 2664 mm
104.88 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2794 mm
110 in. |
|---|
| Yükseklik | 1956 mm
77.01 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 3602 mm
141.81 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1735 mm
68.31 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1707 mm
67.2 in. |
|---|
| ön çıkıntı | 968 mm
38.11 in. |
|---|
| arka çıkıntı | 1331 mm
52.4 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 216 mm
8.5 in. |
|---|
| Yaklaşım açısı | 18.0° |
|---|
| Kalkış açısı | 17.8° |
|---|
| rampa açısı | 17.5° |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|
| Çekiş | Arkadan İtiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman TorqShift |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Sürükleyici |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 346.96 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 340.11 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 265/70 R17; 275/65 R18; 275/70 R18 |