| Genel bilgi |
| Marka | Ford |
|---|
| Model | F-250 Super Duty |
|---|
| Nesil | Ford F-250 Super Duty V Crew Cab Short box |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 6.7 V8 TD HO Power Stroke (500 bg) 4x4 Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2023 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Pick-up |
|---|
| Koltuk Sayısı | 6 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Dizel |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 6.7 Kg/bg, 150.1 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 2 Kg/Nm, 488.3 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 500 bg @ 2600 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 75.2 bg/Lt |
|---|
| Tork | 1627 Nm @ 1600 dev/dak
1200.01 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor hacmi | 6653 cm3
405.99 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 8 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 99.06 mm
3.9 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 107.95 mm
4.25 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 15.2:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Valf yapısı | OHV |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 14.2 Lt
15 US qt | 12.49 UK qt |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 3332 Kg
7345.8 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 4984 Kg
10987.84 lbs. |
|---|
| Azami yük | 1652 Kg
3642.04 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 1852 Lt
65.4 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 129 Lt
34.08 US gal | 28.38 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 9979 Kg
21999.93 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 6350 mm
250 in. |
|---|
| Genişlik | 2032 mm
80 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2690 mm
105.91 in. |
|---|
| Yükseklik | 2073 mm
81.61 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 4056 mm
159.69 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1765 mm
69.49 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1910 mm
75.2 in. |
|---|
| ön çıkıntı | 973 mm
38.31 in. |
|---|
| arka çıkıntı | 1270 mm
50 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 234 mm
9.21 in. |
|---|
| Yaklaşım açısı | 26.7° |
|---|
| Kalkış açısı | 21.1° |
|---|
| rampa açısı | 21.9° |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 10 vites, otomatik şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımlı, savrulmasız yay |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 363 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 363 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
|---|
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 245/75 R17; 275/70 R18; 275/65 R20 |