| Genel bilgi |
| Marka | Ford |
|---|
| Model | F-350 Super Duty |
|---|
| Nesil | Ford F-350 Super Duty III Regular Cab Long box |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 6.7 V8 Power Stroke TD (400 bg) 4x4 Automatic SRW |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Pick-up |
|---|
| Koltuk Sayısı | 3 |
|---|
| Kapı sayısı | 2 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Dizel |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 7.2 Kg/bg, 138.6 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 2.7 Kg/Nm, 376.1 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 400 bg @ 2800 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 60.1 bg/Lt |
|---|
| Tork | 1085 Nm @ 1600 dev/dak
800.25 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor hacmi | 6653 cm3
405.99 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 8 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 99.06 mm
3.9 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 107.95 mm
4.25 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 16.2:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Valf yapısı | OHV |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 12.4 Lt
13.1 US qt | 10.91 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 27.8 Lt
29.38 US qt | 24.46 UK qt |
|---|
| Motor sistemleri | Partikül filtresi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 2885 Kg
6360.34 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 5126 Kg
11300.9 lbs. |
|---|
| Azami yük | 2241 Kg
4940.56 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 2189 Lt
77.3 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 98 Lt
25.89 US gal | 21.56 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 5670 Kg
12500.21 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 5781 mm
227.6 in. |
|---|
| Genişlik | 2029 mm
79.88 in. |
|---|
| aynalar katlı genişlik | 2664 mm
104.88 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2794 mm
110 in. |
|---|
| Yükseklik | 2032 mm
80 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 3480 mm
137.01 in. |
|---|
| ön çıkıntı | 968 mm
38.11 in. |
|---|
| arka çıkıntı | 1331 mm
52.4 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 208 mm
8.19 in. |
|---|
| Yaklaşım açısı | 18.8° |
|---|
| Kalkış açısı | 21.5° |
|---|
| rampa açısı | 21.5° |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman TorqShift |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımlı, savrulmasız yay |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 346.96 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 340.11 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 265/70 R17; 275/65 R18; 275/70 R18 |