Ford Fiesta VI (Mk6) 5 door 1.4 Duratec (80 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Fiesta |
| Nesil | Ford Fiesta VI (Mk6) 5 door |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 Duratec (80 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2001 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.6 Lt/100 km
27.35 US mpg 32.85 UK mpg 11.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.2 saniye |
| Maksimum sürat | 166 km/saat 103.15 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.9 Kg/bg, 77.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.3 Kg/Nm, 120.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 80 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.6 bg/Lt |
| Tork | 124 Nm @ 3500 dev/dak 91.46 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | FXJA |
| Motor hacmi | 1388 cm3 84.7 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 76.5 mm 3.01 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.8 Lt 4.02 US qt | 3.34 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1030 Kg 2270.76 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1530 Kg 3373.07 lbs. |
| Azami yük | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 284 Lt 10.03 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 947 Lt 33.44 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3917 mm 154.21 in. |
| Genişlik | 1683 mm 66.26 in. |
| Yükseklik | 1417 mm 55.79 in. |
| Dingil Mesafesi | 2487 mm 97.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1477 mm 58.15 in. |
| Arka tekerlek izi | 1444 mm 56.85 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |