Ford Focus Hatchback I 2.0 i 16V RS (215 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Focus |
| Nesil | Ford Focus Hatchback I |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 i 16V RS (215 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.2 Lt/100 km
16.56 US mpg 19.89 UK mpg 7.04 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.1 Lt/100 km
23.29 US mpg 27.97 UK mpg 9.9 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.7 saniye |
| Maksimum sürat | 232 km/saat 144.16 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5.6 Kg/bg, 177.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 256.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 215 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 108.1 bg/Lt |
| Tork | 310 Nm @ 3500 dev/dak 228.64 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | HMDA |
| Motor hacmi | 1988 cm3 121.32 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84.8 mm 3.34 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1210 Kg 2667.59 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1725 Kg 3802.97 lbs. |
| Azami yük | 515 Kg 1135.38 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 350 Lt 12.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1205 Lt 42.55 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4183 mm 164.69 in. |
| Genişlik | 1772 mm 69.76 in. |
| Yükseklik | 1460 mm 57.48 in. |
| Dingil Mesafesi | 2615 mm 102.95 in. |
| Ön tekerlek izi | 1514 mm 59.61 in. |
| Arka tekerlek izi | 1514 mm 59.61 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/40 R18 |