Ford Focus Hatchback (USA) 2.0 i 16V SVT (172 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Focus |
| Nesil | Ford Focus Hatchback (USA) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 i 16V SVT (172 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2004 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.4 saniye |
| Maksimum sürat | 217 km/saat 134.84 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.4 Kg/bg, 135.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.5 Kg/Nm, 154.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 172 bg @ 7000 dev/dak |
| Litre başına güç | 86.5 bg/Lt |
| Tork | 196 Nm @ 5500 dev/dak 144.56 lb.-ft. @ 5500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1988 cm3 121.32 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84.8 mm 3.34 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1270 Kg 2799.87 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 527 Lt 18.61 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4270 mm 168.11 in. |
| Genişlik | 1699 mm 66.89 in. |
| Yükseklik | 1430 mm 56.3 in. |
| Dingil Mesafesi | 2616 mm 102.99 in. |
| Ön tekerlek izi | 1494 mm 58.82 in. |
| Arka tekerlek izi | 1486 mm 58.5 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/45 R17 |