Ford Focus Turnier I 1.6 i Duratec 8V (98 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Focus |
| Nesil | Ford Focus Turnier I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 i Duratec 8V (98 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Motor | |
| Güç | 98 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.4 bg/Lt |
| Tork | 140 Nm @ 4300 dev/dak 103.26 lb.-ft. @ 4300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | ZH16DEAR |
| Motor hacmi | 1597 cm3 97.45 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.07 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 75.48 mm 2.97 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.35 Lt 4.6 US qt | 3.83 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.15 Lt 6.5 US qt | 5.41 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1580 Lt 55.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4438 mm 174.72 in. |
| Genişlik | 1698 mm 66.85 in. |
| Yükseklik | 1447 mm 56.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 2615 mm 102.95 in. |
| Ön tekerlek izi | 1484 mm 58.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1477 mm 58.15 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/60 R14 |