| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Kuga |
| Nesil | Ford Kuga III (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | Active 2.5 (183 bg) Full Hybrid AWD CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Ocak, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.7-6.4 Lt/100 km
41.27 - 36.75 US mpg 49.56 - 44.14 UK mpg 17.54 - 15.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 130-146 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.3 saniye |
| Maksimum sürat | 196 km/saat 121.79 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 1.1 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Sistem gücü | 183 bg @ 5500 dev/dak |
| İçten yanmalı motor | |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | BGDA |
| Motor hacmi | 2488 cm3 151.83 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 100 mm 3.94 in. |
| Sıkıştırma oranı | 13:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, VCT |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 412 Lt 14.55 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1534 Lt 54.17 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 54 Lt 14.27 US gal | 11.88 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4645 mm 182.87 in. |
| Genişlik | 1882 mm 74.09 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2000 mm 78.74 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2177 mm 85.71 in. |
| Yükseklik | 1683 mm 66.26 in. |
| Dingil Mesafesi | 2711 mm 106.73 in. |
| Ön tekerlek izi | 1599 mm 62.95 in. |
| Arka tekerlek izi | 1590 mm 62.6 in. |
| Yerden yükseklik | 168-191 mm 6.61 - 7.52 in. |
| En az dönüş açısı | 11.38 m 37.34 ft. |
| Yaklaşım açısı | 20° |
| Kalkış açısı | 24.7° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 308x27 mm |
| Arka frenler | Disk, 302x11 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/60 R18 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 18 |