Ford Mustang Mach-E Standard Range 76 kWh (329 bg) AWD modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Mustang Mach-E |
| Nesil | Ford Mustang Mach-E |
| Modifikasyonu (Motor) | Standard Range 76 kWh (329 bg) AWD |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2024 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Coupe, SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.2 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.6 Kg/bg, 152 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.2 Kg/Nm, 313.2 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 76 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 72.6 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum demir fosfat (LiFePO4) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 435 km 270.3 mi |
| Elektrikle gidilebilen menzil (EPA) | 370 km 229.91 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 19.1 kWh/100 km
30.74 kWh/100 mi 110 MPGe 5.2 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 329 bg |
| Sistem tork | 678 Nm 500.07 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2165-2201 Kg 4773.01 - 4852.37 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2690 Kg 5930.43 lbs. |
| Azami yük | 489-525 Kg 1078.06 - 1157.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 402 Lt 14.2 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1420 Lt 50.15 cu. ft. |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 30 Kg 66.14 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4713 mm 185.55 in. |
| Genişlik | 1881 mm 74.06 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2097 mm 82.56 in. |
| Yükseklik | 1624 mm 63.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2984 mm 117.48 in. |
| Ön tekerlek izi | 1613 mm 63.5 in. |
| Arka tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| Yerden yükseklik | 147 mm 5.79 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Yaklaşım açısı | 15.4° |
| Kalkış açısı | 25.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 362 mm |
| Arka frenler | Disk, 316 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R19 |
| Jant Boyutu | 7J x 19; 7.5J x 19 |