Ford Mustang Convertible IV 5.0 GT (218 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Mustang |
| Nesil | Ford Mustang Convertible IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 5.0 GT (218 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1993 yıl |
| Son üretim yılı | 1995 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 7.2 Kg/bg, 139.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 246.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 218 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 44.1 bg/Lt |
| Tork | 386 Nm @ 3400 dev/dak 284.7 lb.-ft. @ 3400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 4942 cm3 301.58 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 101.6 mm 4 in. |
| Silindir içi vuruş | 76.2 mm 3 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1566 Kg 3452.44 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4610 mm 181.5 in. |
| Genişlik | 1823 mm 71.77 in. |
| Yükseklik | 1341 mm 52.8 in. |
| Dingil Mesafesi | 2553 mm 100.51 in. |
| Ön tekerlek izi | 1539 mm 60.59 in. |
| Arka tekerlek izi | 1501 mm 59.09 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 ZR16 |