Ford Mustang Convertible V (facelift 2009) GT 5.0 V8 (412 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Mustang |
| Nesil | Ford Mustang Convertible V (facelift 2009) |
| Modifikasyonu (Motor) | GT 5.0 V8 (412 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.8 Lt/100 km
17.04 US mpg 20.47 UK mpg 7.25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 4.1 Kg/bg, 244.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.2 Kg/Nm, 313.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 412 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 83.2 bg/Lt |
| Tork | 529 Nm @ 4250 dev/dak 390.17 lb.-ft. @ 4250 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 7000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Coyote |
| Motor hacmi | 4951 cm3 302.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92.2 mm 3.63 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.7 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, Ti-VCT |
| Motor yağı kapasitesi | 7.6 Lt 8.03 US qt | 6.69 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.3 Lt 13 US qt | 10.82 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1687 Kg 3719.2 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 272 Lt 9.61 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 61 Lt 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 454 Kg 1000.9 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4778 mm 188.11 in. |
| Genişlik | 1877 mm 73.9 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2035 mm 80.12 in. |
| Yükseklik | 1417 mm 55.79 in. |
| Dingil Mesafesi | 2720 mm 107.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Arka tekerlek izi | 1598 mm 62.91 in. |
| En az dönüş açısı | 11.2 m 36.75 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 336x36 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 300x19 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/50 R18; 245/45 R19 |
| Jant Boyutu | 8J x 18; 8.5J x 19 |