Ford Mustang Convertible V 4.6 i V8 24V (304 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Mustang |
| Nesil | Ford Mustang Convertible V |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.6 i V8 24V (304 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.9 Lt/100 km
16.92 US mpg 20.32 UK mpg 7.19 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.3 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5.5 Kg/bg, 180.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 257.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 304 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 66.1 bg/Lt |
| Tork | 434 Nm @ 4500 dev/dak 320.1 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Modular |
| Motor hacmi | 4601 cm3 280.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 90.2 mm 3.55 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 3 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.9 Lt 13.63 US qt | 11.35 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1685 Kg 3714.79 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 275 Lt 9.71 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 61 Lt 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4765 mm 187.6 in. |
| Genişlik | 1877 mm 73.9 in. |
| Yükseklik | 1415 mm 55.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2720 mm 107.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1585 mm 62.4 in. |
| Arka tekerlek izi | 1600 mm 62.99 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 235/55 R17 |