Ford Mustang Convertible VI (facelift 2017) 2.3 GTDi EcoBoost (310 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Mustang |
| Nesil | Ford Mustang Convertible VI (facelift 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.3 GTDi EcoBoost (310 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 5.4 Kg/bg, 184.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.5 Kg/Nm, 282.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 310 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 137.5 bg/Lt |
| Tork | 475 Nm @ 3000 dev/dak 350.34 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EcoBoost |
| Motor hacmi | 2254 cm3 137.55 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 94 mm 3.7 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.67 Lt 5.99 US qt | 4.99 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.96 Lt 9.47 US qt | 7.88 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1681 Kg 3705.97 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 323 Lt 11.41 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4788 mm 188.5 in. |
| Genişlik | 1915 mm 75.39 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1933 mm 76.1 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2080 mm 81.89 in. |
| Yükseklik | 1394 mm 54.88 in. |
| Dingil Mesafesi | 2720 mm 107.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1585 mm 62.4 in. |
| Arka tekerlek izi | 1654 mm 65.12 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |