Ford Mustang IV 4.6i V8 32V Mach I (305 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Mustang |
| Nesil | Ford Mustang IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.6i V8 32V Mach I (305 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2004 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.9 Lt/100 km
16.92 US mpg 20.32 UK mpg 7.19 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 5.3 Kg/bg, 190.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 270.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 305 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 66.3 bg/Lt |
| Tork | 434 Nm @ 4200 dev/dak 320.1 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 4601 cm3 280.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 90.2 mm 3.55 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 15.2 Lt 16.06 US qt | 13.37 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1602 Kg 3531.81 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 310 Lt 10.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4654 mm 183.23 in. |
| Genişlik | 1857 mm 73.11 in. |
| Yükseklik | 1330 mm 52.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 2573 mm 101.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1529 mm 60.2 in. |
| Arka tekerlek izi | 1539 mm 60.59 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/45 R17 |