Ford Ranger IV Single Cab 2.0 EcoBlue (170 bg) 4x4 modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Ranger |
| Nesil | Ford Ranger IV Single Cab |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 EcoBlue (170 bg) 4x4 |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.6 UK mpg 11.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 221 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.2 Kg/bg, 81.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 194.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg |
| Litre başına güç | 85.2 bg/Lt |
| Tork | 405 Nm 298.71 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | P02X |
| Motor hacmi | 1996 cm3 121.8 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2082 Kg 4590.02 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3190 Kg 7032.75 lbs. |
| Azami yük | 1108 Kg 2442.72 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5370 mm 211.42 in. |
| Genişlik | 2015 mm 79.33 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2208 mm 86.93 in. |
| Yükseklik | 1886 mm 74.25 in. |
| Dingil Mesafesi | 3270 mm 128.74 in. |
| Ön tekerlek izi | 1620 mm 63.78 in. |
| Arka tekerlek izi | 1620 mm 63.78 in. |
| Yerden yükseklik | 235 mm 9.25 in. |
| En az dönüş açısı | 12.9 m 42.32 ft. |
| Yaklaşım açısı | 30° |
| Kalkış açısı | 28.9° |
| rampa açısı | 22° |
| sığ derinliği | 800 mm 31.5 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/70 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |