Ford Taurus I Station Wagon 3.8 V6 (142 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Taurus |
| Nesil | Ford Taurus I Station Wagon |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.8 V6 (142 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1987 yıl |
| Son üretim yılı | 1991 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.7 Lt/100 km
21.98 US mpg 26.4 UK mpg 9.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.4 Kg/bg, 96.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 198 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 142 bg @ 3800 dev/dak |
| Litre başına güç | 37.4 bg/Lt |
| Tork | 292 Nm @ 2200 dev/dak 215.37 lb.-ft. @ 2200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 3797 cm3 231.71 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 96.8 mm 3.81 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1475 Kg 3251.82 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 481 Lt 16.99 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2290 Lt 80.87 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 61 Lt 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4874 mm 191.89 in. |
| Genişlik | 1793 mm 70.59 in. |
| Yükseklik | 1400 mm 55.12 in. |
| Dingil Mesafesi | 2692 mm 105.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1562 mm 61.5 in. |
| Arka tekerlek izi | 1521 mm 59.88 in. |
| En az dönüş açısı | 12.13 m 39.8 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/70 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |