Ford Taurus I SHO 3.0 V6 (223 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Taurus |
| Nesil | Ford Taurus I |
| Modifikasyonu (Motor) | SHO 3.0 V6 (223 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1989 yıl |
| Son üretim yılı | 1991 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.6 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.3 Kg/bg, 159.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 194.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 223 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 74.7 bg/Lt |
| Tork | 271 Nm @ 4800 dev/dak 199.88 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 7000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 2986 cm3 182.22 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 80 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1396 Kg 3077.65 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 481 Lt 16.99 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4785 mm 188.39 in. |
| Genişlik | 1793 mm 70.59 in. |
| Yükseklik | 1379 mm 54.29 in. |
| Dingil Mesafesi | 2692 mm 105.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1562 mm 61.5 in. |
| Arka tekerlek izi | 1537 mm 60.51 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Salıncak |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/60 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |