Ford Taurus IV 3.0 V6 24V (201 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Taurus |
| Nesil | Ford Taurus IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 V6 24V (201 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 7.5 Kg/bg, 133.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 180.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 201 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 67.7 bg/Lt |
| Tork | 271 Nm @ 4400 dev/dak 199.88 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Duratec 30 |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 79.5 mm 3.13 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1503 Kg 3313.55 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 481 Lt 16.99 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5019 mm 197.6 in. |
| Genişlik | 1854 mm 72.99 in. |
| Yükseklik | 1425 mm 56.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 2756 mm 108.5 in. |
| Ön tekerlek izi | 1566 mm 61.65 in. |
| Arka tekerlek izi | 1577 mm 62.09 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.3 |
| En az dönüş açısı | 12.1 m 39.7 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Salıncak |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |