Ford Tourneo Courier II 1.0 EcoBoost (125 bg) DCT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Tourneo Courier |
| Nesil | Ford Tourneo Courier II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 EcoBoost (125 bg) DCT |
| Üretim başlangıç yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.4-7.8 Lt/100 km
31.79 - 30.16 US mpg 38.17 - 36.22 UK mpg 13.51 - 12.82 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.9-6.4 Lt/100 km
39.87 - 36.75 US mpg 47.88 - 44.14 UK mpg 16.95 - 15.63 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.6-6.2 Lt/100 km
42 - 37.94 US mpg 50.44 - 45.56 UK mpg 17.86 - 16.13 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 7.5-8.8 Lt/100 km
31.36 - 26.73 US mpg 37.66 - 32.1 UK mpg 13.33 - 11.36 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.6-7.3 Lt/100 km
35.64 - 32.22 US mpg 42.8 - 38.7 UK mpg 15.15 - 13.7 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 150-167 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 12.4 Kg/bg, 80.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.7 Kg/Nm, 129.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 125 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 125.3 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 1750-2500 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 998 cm3 60.9 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 71.9 mm 2.83 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, Ti-VCT |
| Motor yağı kapasitesi | 4.97 Lt 5.25 US qt | 4.37 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1545 Kg 3406.14 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2025 Kg 4464.36 lbs. |
| Azami yük | 480 Kg 1058.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 570 Lt 20.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2162 Lt 76.35 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4337 mm 170.75 in. |
| Genişlik | 1800 mm 70.87 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1876 mm 73.86 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2076 mm 81.73 in. |
| Yükseklik | 1817-1836 mm 71.54 - 72.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2692 mm 105.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1556 mm 61.26 in. |
| Arka tekerlek izi | 1555 mm 61.22 in. |
| ön çıkıntı | 832 mm 32.76 in. |
| arka çıkıntı | 813 mm 32.01 in. |
| Yerden yükseklik | 170 mm 6.69 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Elastik direk |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana, 254x55 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15; 205/65 R16; 215/55 R17 |
| Jant Boyutu | 6J x 15; 6.5J x 16; 7J x 17 |