| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Tourneo Custom |
| Nesil | Ford Tourneo Custom I (facelift 2018) L2 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDCi (105 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kamyonet |
| Koltuk Sayısı | 8-9 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.8 Lt/100 km
40.55 US mpg 48.7 UK mpg 17.24 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 164 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 150 km/saat 93.21 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6b |
| Ağırlık/güç oranı | 22.5 Kg/bg, 44.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.6 Kg/Nm, 152.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 105 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 52.6 bg/Lt |
| Tork | 360 Nm @ 1375-2000 dev/dak 265.52 lb.-ft. @ 1375-2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | YLFS, YLF6 |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 9.8 Lt 10.36 US qt | 8.62 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.2 Lt 11.83 US qt | 9.85 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2361 Kg 5205.11 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3190 Kg 7032.75 lbs. |
| Azami yük | 829 Kg 1827.63 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1900 Lt 67.1 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| AdBlue tankı | 21 Lt 5.55 US gal | 4.62 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5340 mm 210.24 in. |
| Genişlik | 2032 mm 80 in. |
| Yükseklik | 1977 mm 77.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 3300 mm 129.92 in. |
| En az dönüş açısı | 12.8 m 41.99 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 215/65 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |