| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Tourneo Custom |
| Nesil | Ford Tourneo Custom I L2 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 Duratorq TDCi (155 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kamyonet |
| Koltuk Sayısı | 8-9 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.3 Lt/100 km
32.22 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 172 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 157 km/saat 97.56 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 14.1 Kg/bg, 71.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 176.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 155 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.5 bg/Lt |
| Tork | 385 Nm @ 1600 dev/dak 283.96 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CVFF |
| Motor hacmi | 2198 cm3 134.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.2 Lt 6.55 US qt | 5.46 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2178 Kg 4801.67 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3000 Kg 6613.87 lbs. |
| Azami yük | 822 Kg 1812.2 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5339 mm 210.2 in. |
| Genişlik | 1986 mm 78.19 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2272 mm 89.45 in. |
| Yükseklik | 1827-1977 mm 71.93 - 77.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 3300 mm 129.92 in. |
| En az dönüş açısı | 12.2-12.8 m 40.03 - 41.99 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 215/65 R15; 215/65 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 15; 6.5J x 16 |