| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Transit Connect |
| Nesil | Ford Transit Connect I (facelift 2009) Crew Van L2H2 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (136 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 10.7-11.2 Lt/100 km
21.98 - 21 US mpg 26.4 - 25.22 UK mpg 9.35 - 8.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 8.7-9 Lt/100 km
27.04 - 26.13 US mpg 32.47 - 31.39 UK mpg 11.49 - 11.11 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (EPA) | 9.8-10.2 Lt/100 km
24 - 23.06 US mpg 28.82 - 27.69 UK mpg 10.2 - 9.8 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 11.2 Kg/bg, 89.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.8 Kg/Nm, 114 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 136 bg @ 6300 dev/dak |
| Litre başına güç | 68 bg/Lt |
| Tork | 174 Nm @ 4750 dev/dak 128.34 lb.-ft. @ 4750 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 7000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Duratec |
| Motor hacmi | 1999 cm3 121.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.1 mm 3.27 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1526-1579 Kg 3364.25 - 3481.1 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2252 Kg 4964.81 lbs. |
| Azami yük | 673-726 Kg 1483.71 - 1600.56 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 2220 Lt 78.4 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3361 Lt 118.69 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4587 mm 180.59 in. |
| Genişlik | 1795 mm 70.67 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2113 mm 83.19 in. |
| Yükseklik | 2014 mm 79.29 in. |
| Dingil Mesafesi | 2912 mm 114.65 in. |
| Ön tekerlek izi | 1505 mm 59.25 in. |
| Arka tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| Yerden yükseklik | 183 mm 7.2 in. |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/65 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |