| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | FSO |
| Model | Polonez |
| Nesil | FSO Polonez III |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 i GLi (81 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1992 yıl |
| Son üretim yılı | 2002 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3/5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15 saniye |
| Maksimum sürat | 156 km/saat 96.93 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 13.8 Kg/bg, 72.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.9 Kg/Nm, 112.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 81 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 50.7 bg/Lt |
| Tork | 125 Nm @ 3200 dev/dak 92.2 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 79.5 mm 3.13 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Tek noktadan enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1115 Kg 2458.15 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Azami yük | 425 Kg 936.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 300 Lt 10.59 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1070 Lt 37.79 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4318 mm 170 in. |
| Genişlik | 1650 mm 64.96 in. |
| Yükseklik | 1420 mm 55.91 in. |
| Dingil Mesafesi | 2509 mm 98.78 in. |
| Ön tekerlek izi | 1315 mm 51.77 in. |
| Arka tekerlek izi | 1292 mm 50.87 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Lastik boyutu | 175/70 R13 |