| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | GAZ |
| Model | 24 |
| Nesil | GAZ 2411 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 (90 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1986 yıl |
| Son üretim yılı | 1992 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15 Lt/100 km
15.68 US mpg 18.83 UK mpg 6.67 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10 Lt/100 km
23.52 US mpg 28.25 UK mpg 10 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 140 km/saat 86.99 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.6 Kg/bg, 64.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.1 Kg/Nm, 123.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 36.8 bg/Lt |
| Tork | 173 Nm @ 2600 dev/dak 127.6 lb.-ft. @ 2600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 2445 cm3 149.2 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 6.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4735 mm 186.42 in. |
| Genişlik | 1800 mm 70.87 in. |
| Yükseklik | 1476 mm 58.11 in. |
| Dingil Mesafesi | 2800 mm 110.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1496 mm 58.9 in. |
| Arka tekerlek izi | 1428 mm 56.22 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Kampana |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Lastik boyutu | 205/70 R14 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 14 |