| Genel bilgi |
| Marka | GMC |
|---|
| Model | Sierra 3500HD |
|---|
| Nesil | GMC Sierra 3500HD IV (GMTK2XX) Crew Cab Long Box |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 6.0 V8 (360 bg) DRW Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Pick-up |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 8.7 Kg/bg, 115.2 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 164.9 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 360 bg @ 5400 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 60.3 bg/Lt |
|---|
| Tork | 515 Nm @ 4200 dev/dak
379.84 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
|---|
| Maksimum motor hızı | 6000 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | Vortec L96 |
|---|
| Motor hacmi | 5967 cm3
364.13 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 8 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 101.6 mm
4 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 92 mm
3.62 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 2 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
|---|
| Valf yapısı | OHV, VVT |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt
6.02 US qt | 5.02 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 16.1 Lt
17.01 US qt | 14.17 UK qt |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 3124 Kg
6887.24 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 5908 Kg
13024.91 lbs. |
|---|
| Azami yük | 2784 Kg
6137.67 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 2162 Lt
76.35 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 136 Lt
35.93 US gal | 29.92 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 6214 Kg
13699.52 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 6563 mm
258.39 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2438 mm
95.98 in. |
|---|
| Yükseklik | 1976 mm
77.8 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 4259 mm
167.68 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1748 mm
68.82 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1906 mm
75.04 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 210 mm
8.27 in. |
|---|
| En az dönüş açısı | 17 m
55.77 ft. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|
| Çekiş | Arkadan İtiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman Hydra-Matic |
|---|
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 355x40 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 355x40 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
|---|
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 235/80 R17; 265/70 R18 |
|---|
| Jant Boyutu | 7.5J x 17; 8J x 18 |