Hindustan Ambassador 1.8 i (75 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Hindustan |
| Model | Ambassador |
| Nesil | Hindustan Ambassador |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 i (75 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1999 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 140 km/saat 86.99 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.3 Kg/bg, 65.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.5 Kg/Nm, 117.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 41.3 bg/Lt |
| Tork | 135 Nm @ 3000 dev/dak 99.57 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1817 cm3 110.88 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Tek noktadan enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1150 Kg 2535.32 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1550 Kg 3417.17 lbs. |
| Azami yük | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 450 Lt 15.89 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 54 Lt 14.27 US gal | 11.88 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4325 mm 170.28 in. |
| Genişlik | 1660 mm 65.35 in. |
| Yükseklik | 1600 mm 62.99 in. |
| Dingil Mesafesi | 2465 mm 97.05 in. |
| Ön tekerlek izi | 1360 mm 53.54 in. |
| Arka tekerlek izi | 1350 mm 53.15 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Kampana |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 165/80 R15 |
| Jant Boyutu | 4J x 15 |