Honda Accord IV (CB3,CB7) 1.8 (105 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Accord |
| Nesil | Honda Accord IV (CB3,CB7) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 (105 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1990 yıl |
| Son üretim yılı | 1993 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11 Lt/100 km
21.38 US mpg 25.68 UK mpg 9.09 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.3 Lt/100 km
28.34 US mpg 34.03 UK mpg 12.05 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 178 km/saat 110.6 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 91.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8 Kg/Nm, 124.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 105 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 56.8 bg/Lt |
| Tork | 143 Nm @ 4000 dev/dak 105.47 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1850 cm3 112.89 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.5 mm 3.21 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1150 Kg 2535.32 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1740 Kg 3836.04 lbs. |
| Azami yük | 590 Kg 1300.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 448 Lt 15.82 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4685 mm 184.45 in. |
| Genişlik | 1695 mm 66.73 in. |
| Yükseklik | 1390 mm 54.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2720 mm 107.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1475 mm 58.07 in. |
| Arka tekerlek izi | 1480 mm 58.27 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 165/80 SR14 |
| Jant Boyutu | 14 |