Honda Accord VIII (facelift 2011) 2.4 i-VTEC (201 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Accord |
| Nesil | Honda Accord VIII (facelift 2011) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 i-VTEC (201 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12 Lt/100 km
19.6 US mpg 23.54 UK mpg 8.33 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 195 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.6 saniye |
| Maksimum sürat | 227 km/saat 141.05 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 8 Kg/bg, 125.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7 Kg/Nm, 143.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 201 bg @ 7000 dev/dak |
| Litre başına güç | 85.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 4200-4400 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 4200-4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K24Z3 |
| Motor hacmi | 2354 cm3 143.65 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.2 Lt 6.55 US qt | 5.46 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1602 Kg 3531.81 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 464 Lt 16.39 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4725 mm 186.02 in. |
| Genişlik | 1840 mm 72.44 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2705 mm 106.5 in. |
| En az dönüş açısı | 11.72 m 38.45 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/50 R 17 |
| Jant Boyutu | 17 |