Honda Civic X Sedan (facelift 2018) 1.6 i-VTEC (125 bg) CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Civic |
| Nesil | Honda Civic X Sedan (facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 i-VTEC (125 bg) CVT |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 144 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.7 saniye |
| Maksimum sürat | 197 km/saat 122.41 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.9 Kg/bg, 101.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.1 Kg/Nm, 122.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 125 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 78.3 bg/Lt |
| Tork | 152 Nm @ 4300 dev/dak 112.11 lb.-ft. @ 4300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | R16B |
| Motor hacmi | 1597 cm3 97.45 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 77.5 mm 3.05 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC, i-VTEC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1237 Kg 2727.12 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 519 Lt 18.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4662 mm 183.54 in. |
| Genişlik | 1799 mm 70.83 in. |
| Yükseklik | 1416 mm 55.75 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1547 mm 60.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1563-1575 mm 61.54 - 62.01 in. |
| Yerden yükseklik | 133 mm 5.24 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16; 215/50 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7J x 17 |