Honda Civic XI Sedan 2.0 i-VTEC (158 bg) CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Civic |
| Nesil | Honda Civic XI Sedan |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 i-VTEC (158 bg) CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2021 yıl |
| Son üretim yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.6-7.8 Lt/100 km
30.95 - 30.16 US mpg 37.17 - 36.22 UK mpg 13.16 - 12.82 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.9-6.4 Lt/100 km
39.87 - 36.75 US mpg 47.88 - 44.14 UK mpg 16.95 - 15.63 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.7-7.1 Lt/100 km
35.11 - 33.13 US mpg 42.16 - 39.79 UK mpg 14.93 - 14.08 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 8.3 Kg/bg, 121.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7 Kg/Nm, 143.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 158 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 79.2 bg/Lt |
| Tork | 187 Nm @ 4200 dev/dak 137.92 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K20C2 |
| Motor hacmi | 1996 cm3 121.8 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, i-VTEC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1305-1331 Kg 2877.03 - 2934.35 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 419 Lt 14.8 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4674 mm 184.02 in. |
| Genişlik | 1801 mm 70.91 in. |
| Yükseklik | 1415 mm 55.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2736 mm 107.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1537-1547 mm 60.51 - 60.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1565-1575 mm 61.61 - 62.01 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16 93H; 235/40 R18 91W |