Honda N-Box II (facelift 2021) 0.7 (58 bg) 4WD CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | N-Box |
| Nesil | Honda N-Box II (facelift 2021) |
| Modifikasyonu (Motor) | 0.7 (58 bg) 4WD CVT |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.7 Lt/100 km
50.05 US mpg 60.1 UK mpg 21.28 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.9 Lt/100 km
60.31 US mpg 72.43 UK mpg 25.64 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 16.4 Kg/bg, 61.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 14.6 Kg/Nm, 68.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 58 bg @ 7300 dev/dak |
| Litre başına güç | 88.1 bg/Lt |
| Tork | 65 Nm @ 4800 dev/dak 47.94 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | S07B |
| Motor hacmi | 658 cm3 40.15 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 60 mm 2.36 in. |
| Silindir içi vuruş | 77.6 mm 3.06 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 950-1020 Kg 2094.39 - 2248.72 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 25 Lt 6.6 US gal | 5.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3395 mm 133.66 in. |
| Genişlik | 1475 mm 58.07 in. |
| Yükseklik | 1790 mm 70.47 in. |
| Dingil Mesafesi | 2520 mm 99.21 in. |
| Ön tekerlek izi | 1305 mm 51.38 in. |
| Arka tekerlek izi | 1305 mm 51.38 in. |
| Yerden yükseklik | 145 mm 5.71 in. |
| En az dönüş açısı | 9.4 m 30.84 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 155/65 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |