Honda Prelude V (BB) 2.2 i 16V (200 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Prelude |
| Nesil | Honda Prelude V (BB) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 i 16V (200 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2001 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.6 Lt/100 km
17.3 US mpg 20.77 UK mpg 7.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.6 Lt/100 km
22.19 US mpg 26.65 UK mpg 9.43 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.8 saniye |
| Maksimum sürat | 228 km/saat 141.67 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.6 Kg/bg, 151.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 159.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 200 bg @ 7100 dev/dak |
| Litre başına güç | 92.7 bg/Lt |
| Tork | 210 Nm @ 5800 dev/dak 154.89 lb.-ft. @ 5800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | H22A4 |
| Motor hacmi | 2157 cm3 131.63 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87 mm 3.43 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.7 mm 3.57 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.9 Lt 7.29 US qt | 6.07 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1320 Kg 2910.1 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1740 Kg 3836.04 lbs. |
| Azami yük | 420 Kg 925.94 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 284 Lt 10.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4545 mm 178.94 in. |
| Genişlik | 1750 mm 68.9 in. |
| Yükseklik | 1315 mm 51.77 in. |
| Dingil Mesafesi | 2585 mm 101.77 in. |
| Ön tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| Arka tekerlek izi | 1515 mm 59.65 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/50 R16 |