| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Vigor |
| Nesil | Honda Vigor (CB5) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 i 20V S (190 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1989 yıl |
| Son üretim yılı | 1995 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.3 Kg/bg, 137.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 171.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.5 bg/Lt |
| Tork | 237 Nm @ 3800 dev/dak 174.8 lb.-ft. @ 3800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 2451 cm3 149.57 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1380 Kg 3042.38 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 440 Lt 15.54 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4835 mm 190.35 in. |
| Genişlik | 1780 mm 70.08 in. |
| Yükseklik | 1370 mm 53.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2805 mm 110.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1520 mm 59.84 in. |
| Arka tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R15 H |