Hongqi HS7 I 3.0T V6 (337 bg) 4WD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Hongqi |
| Model | HS7 |
| Nesil | Hongqi HS7 I |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0T V6 (337 bg) 4WD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.8 Lt/100 km
14.89 US mpg 17.88 UK mpg 6.33 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.9 Lt/100 km
21.58 US mpg 25.92 UK mpg 9.17 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.8 saniye |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Motor | |
| Güç | 337 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 114.2 bg/Lt |
| Tork | 445 Nm @ 3000-5000 dev/dak 328.22 lb.-ft. @ 3000-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CA6GV30TD |
| Motor hacmi | 2951 cm3 180.08 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.7 Lt 8.14 US qt | 6.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12 Lt 12.68 US qt | 10.56 UK qt |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5035 mm 198.23 in. |
| Genişlik | 1989 mm 78.31 in. |
| Yükseklik | 1756-1778 mm 69.13 - 70 in. |
| Dingil Mesafesi | 3008 mm 118.43 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 255/50 R19; 225/45 R20 |