Hongqi HS7 II 2.0T (252 bg) Mild Hybrid Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Hongqi |
| Model | HS7 |
| Nesil | Hongqi HS7 II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0T (252 bg) Mild Hybrid Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 6 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (WLTC) | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Emisyon Standardı | China V |
| Ağırlık/güç oranı | 7.9 Kg/bg, 127 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 191.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 252 bg |
| Litre başına güç | 126.7 bg/Lt |
| Tork | 380 Nm 280.27 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | CA4GC20TD-35 |
| Motor hacmi | 1989 cm3 121.38 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.3 Lt 5.6 US qt | 4.66 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.3 Lt 13 US qt | 10.82 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1985 Kg 4376.18 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4995 mm 196.65 in. |
| Genişlik | 1960 mm 77.17 in. |
| Yükseklik | 1760 mm 69.29 in. |
| Dingil Mesafesi | 2920 mm 114.96 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/55 R20 |
| Jant Boyutu | 20 |