Hycan A06 630C 71 kWh (218 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Hycan |
| Model | A06 |
| Nesil | Hycan A06 |
| Modifikasyonu (Motor) | 630C 71 kWh (218 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Aralık, 2022 yıl |
| Son üretim yılı | 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8 Kg/bg, 125.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.7 Kg/Nm, 129.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 71 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum-nikel manganez kobalt oksit (Li-NMC) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikli menzil (CLTC) | 630 km 391.46 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (CLTC) | 12.5 kWh/100 km
20.12 kWh/100 mi 168 MPGe 8 km/kWh 5 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 218 bg |
| Elektrikli motor torku | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | TZ180XS116 |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 218 bg |
| Sistem tork | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1740 Kg 3836.04 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2140 Kg 4717.89 lbs. |
| Azami yük | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 413 Lt 14.58 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4965 mm 195.47 in. |
| Genişlik | 1920 mm 75.59 in. |
| Yükseklik | 1520 mm 59.84 in. |
| Dingil Mesafesi | 2850 mm 112.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1640 mm 64.57 in. |
| Arka tekerlek izi | 1640 mm 64.57 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.217 |
| Yaklaşım açısı | 12° |
| Kalkış açısı | 16° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/40 R19 |
| Jant Boyutu | 19 |