| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Hyundai |
| Model | EON |
| Nesil | Hyundai EON |
| Modifikasyonu (Motor) | 0.8 (56 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.8 Lt/100 km
61.9 US mpg 74.34 UK mpg 26.32 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 16 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 16 saniye |
| Maksimum sürat | 140 km/saat 86.99 mph |
| 100 km/saat - 0 | 45.2 m |
| Ağırlık/güç oranı | 14.1 Kg/bg, 70.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 10.5 Kg/Nm, 94.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 56 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.8 bg/Lt |
| Tork | 75 Nm @ 4000 dev/dak 55.32 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 814 cm3 49.67 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 67 mm 2.64 in. |
| Silindir içi vuruş | 77 mm 3.03 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 2.5 Lt 2.64 US qt | 2.2 UK qt |
| soğutma sıvısı | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 790 Kg 1741.65 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1190 Kg 2623.5 lbs. |
| Azami yük | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 215 Lt 7.59 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 32 Lt 8.45 US gal | 7.04 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3495 mm 137.6 in. |
| Genişlik | 1550 mm 61.02 in. |
| Yükseklik | 1500 mm 59.06 in. |
| Dingil Mesafesi | 2380 mm 93.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1386 mm 54.57 in. |
| Arka tekerlek izi | 1368 mm 53.86 in. |
| ön çıkıntı | 625 mm 24.61 in. |
| arka çıkıntı | 490 mm 19.29 in. |
| En az dönüş açısı | 9.1 m 29.86 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Lastik boyutu | 155/70 R13 |
| Jant Boyutu | 4.5J x 13 |