| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Hyundai |
| Model | Staria |
| Nesil | Hyundai Staria |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 CRDi (177 bg) Automatic 7 Seat |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2021 yıl |
| Son üretim yılı | Ekim, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 11.1 Lt/100 km
21.19 US mpg 25.45 UK mpg 9.01 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 8.6 Lt/100 km
27.35 US mpg 32.85 UK mpg 11.63 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 222 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.4 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 12.9 Kg/bg, 77.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 187.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 177 bg @ 3800 dev/dak |
| Litre başına güç | 80.5 bg/Lt |
| Tork | 430 Nm @ 1500-2500 dev/dak 317.15 lb.-ft. @ 1500-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D4HB |
| Motor hacmi | 2199 cm3 134.19 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85.4 mm 3.36 in. |
| Silindir içi vuruş | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.96 Lt 10.52 US qt | 8.76 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2292-2363 Kg 5053 - 5209.52 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2960 Kg 6525.68 lbs. |
| Azami yük | 597-668 Kg 1316.16 - 1472.69 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 117-431 Lt 4.13 - 15.22 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5253 mm 206.81 in. |
| Genişlik | 1997 mm 78.62 in. |
| Yükseklik | 1990 mm 78.35 in. |
| Dingil Mesafesi | 3273 mm 128.86 in. |
| Ön tekerlek izi | 1721 mm 67.76 in. |
| Arka tekerlek izi | 1732 mm 68.19 in. |
| Yerden yükseklik | 186 mm 7.32 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/55 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |