| Genel bilgi |
| Marka | Infiniti |
|---|
| Model | QX65 |
|---|
| Nesil | Infiniti QX65 |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 VC-Turbo (268 bg) AWD Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2026 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | SUV |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 5 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Emisyon Standardı | LEV4 ULEV40 |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 7.9 Kg/bg, 126.7 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 183.5 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 268 bg @ 5600 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 134.2 bg/Lt |
|---|
| Tork | 388 Nm @ 4400 dev/dak
286.17 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
|---|
| Maksimum motor hızı | 6000 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, enine |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | KR20DDET |
|---|
| Motor hacmi | 1997 cm3
121.86 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 4 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
|---|
| Silindir çapı | 84 mm
3.31 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 90.1 mm
3.55 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 14:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Valf yapısı | DOHC |
|---|
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 2115-2139 Kg
4662.78 - 4715.69 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 2750 Kg
6062.71 lbs. |
|---|
| Azami yük | 611-635 Kg
1347.02 - 1399.94 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 1014 Lt
35.81 cu. ft. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 1917 Lt
67.7 cu. ft. |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 2722 Kg
6000.98 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 5052 mm
198.9 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2184 mm
85.98 in. |
|---|
| Yükseklik | 1770 mm
69.69 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2900 mm
114.17 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1699 mm
66.89 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1699 mm
66.89 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 149 mm
5.87 in. |
|---|
| En az dönüş açısı | 11.8 m
38.71 ft. |
|---|
| Yaklaşım açısı | 14.9° |
|---|
| Kalkış açısı | 21° |
|---|
| rampa açısı | 15.8° |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
|---|
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 350x30 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 330x16 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 255/50 R20; 265/45 R21 |
|---|
| Jant Boyutu | 8J x 20; 8.5J x 21 |