| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jaguar |
| Model | F-type |
| Nesil | Jaguar F-type Convertible (facelift 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | R 5.0 V8 (550 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.7 Lt/100 km
21.98 US mpg 26.4 UK mpg 9.35 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 255 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.2 saniye |
| Maksimum sürat | 300 km/saat 186.41 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 3 Kg/bg, 330.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.4 Kg/Nm, 408.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 550 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 110 bg/Lt |
| Tork | 680 Nm @ 3500 dev/dak 501.54 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 508PS |
| Motor hacmi | 5000 cm3 305.12 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92.5 mm 3.64 in. |
| Silindir içi vuruş | 93 mm 3.66 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.25 Lt 7.66 US qt | 6.38 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.2 Lt 9.72 US qt | 8.09 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1665 Kg 3670.7 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1962 Lt 69.29 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4470 mm 175.98 in. |
| Genişlik | 1923 mm 75.71 in. |
| Yükseklik | 1311 mm 51.61 in. |
| Dingil Mesafesi | 2622 mm 103.23 in. |
| Ön tekerlek izi | 1586 mm 62.44 in. |
| Arka tekerlek izi | 1627 mm 64.06 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |