Jaguar X-type (X400) 2.5 i V6 24V (196 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jaguar |
| Model | X-type |
| Nesil | Jaguar X-type (X400) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 i V6 24V (196 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2001 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.6 Lt/100 km
17.3 US mpg 20.77 UK mpg 7.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.6 Lt/100 km
24.5 US mpg 29.43 UK mpg 10.42 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.3 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8 Kg/bg, 124.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.5 Kg/Nm, 153.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 196 bg @ 6800 dev/dak |
| Litre başına güç | 78.6 bg/Lt |
| Tork | 241 Nm @ 3000 dev/dak 177.75 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AJ25 |
| Motor hacmi | 2495 cm3 152.25 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 81.6 mm 3.21 in. |
| Silindir içi vuruş | 79.5 mm 3.13 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.8 Lt 6.13 US qt | 5.1 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1570 Kg 3461.26 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2120 Kg 4673.8 lbs. |
| Azami yük | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 452 Lt 15.96 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 61 Lt 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4672 mm 183.94 in. |
| Genişlik | 1789 mm 70.43 in. |
| Yükseklik | 1430 mm 56.3 in. |
| Dingil Mesafesi | 2710 mm 106.69 in. |
| Ön tekerlek izi | 1522 mm 59.92 in. |
| Arka tekerlek izi | 1537 mm 60.51 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |