Jaguar XJ220 3.5 BiTurbo V6 (542 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jaguar |
| Model | XJ220 |
| Nesil | Jaguar XJ220 |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.5 BiTurbo V6 (542 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1992 yıl |
| Son üretim yılı | 1994 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 3.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 3.8 saniye |
| Maksimum sürat | 342 km/saat 212.51 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 2.5 Kg/bg, 401.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.1 Kg/Nm, 474.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 542 bg @ 7200 dev/dak |
| Litre başına güç | 154.9 bg/Lt |
| Tork | 640 Nm @ 4500 dev/dak 472.04 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Orta, boyuna |
| Motor hacmi | 3498 cm3 213.46 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 94 mm 3.7 in. |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1350 Kg 2976.24 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4930 mm 194.09 in. |
| Genişlik | 2000 mm 78.74 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2220 mm 87.4 in. |
| Yükseklik | 1150 mm 45.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2640 mm 103.94 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 330 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 300 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 255/45 ZR17 Arka lastikler: 345/35 ZR18 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 9J x 17 Arka jantlar: 14J x 18 |