Jaguar XK Coupe (X100) R 4.0 V8 (363 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jaguar |
| Model | XK |
| Nesil | Jaguar XK Coupe (X100) |
| Modifikasyonu (Motor) | R 4.0 V8 (363 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2002 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 18 Lt/100 km
13.07 US mpg 15.69 UK mpg 5.56 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.6 Lt/100 km
24.5 US mpg 29.43 UK mpg 10.42 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.6 Lt/100 km
18.67 US mpg 22.42 UK mpg 7.94 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.4 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4.7 Kg/bg, 211.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.4 Kg/Nm, 294.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 363 bg @ 6150 dev/dak |
| Litre başına güç | 90.8 bg/Lt |
| Tork | 505 Nm @ 3600 dev/dak 372.47 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | AJ26S, AJ27S |
| Motor hacmi | 3996 cm3 243.85 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Mekanik süperşarj |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.5 Lt 12.15 US qt | 10.12 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1715 Kg 3780.93 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2010 Kg 4431.29 lbs. |
| Azami yük | 295 Kg 650.36 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 327 Lt 11.55 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4760 mm 187.4 in. |
| Genişlik | 1829 mm 72.01 in. |
| Yükseklik | 1296 mm 51.02 in. |
| Dingil Mesafesi | 2588 mm 101.89 in. |
| Ön tekerlek izi | 1504 mm 59.21 in. |
| Arka tekerlek izi | 1498 mm 58.98 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/45 R18; 255/45 R18 |