| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jeep |
| Model | Grand Cherokee |
| Nesil | Jeep Grand Cherokee I (ZJ) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.0i (188 bg) 4x4 Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1994 yıl |
| Son üretim yılı | 1995 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.7 Lt/100 km
14.98 US mpg 17.99 UK mpg 6.37 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 13.8 Lt/100 km
17.04 US mpg 20.47 UK mpg 7.25 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 111.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 176.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 188 bg @ 4600 dev/dak |
| Litre başına güç | 47.5 bg/Lt |
| Tork | 298 Nm @ 2400 dev/dak 219.79 lb.-ft. @ 2400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | ERH |
| Motor hacmi | 3956 cm3 241.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 98.4 mm 3.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.7 mm 3.41 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHV |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.4 Lt 12.05 US qt | 10.03 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1690 Kg 3725.81 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 87 Lt 22.98 US gal | 19.14 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4489 mm 176.73 in. |
| Genişlik | 1758 mm 69.21 in. |
| Yükseklik | 1648 mm 64.88 in. |
| Dingil Mesafesi | 2690 mm 105.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1473 mm 57.99 in. |
| Arka tekerlek izi | 1473 mm 57.99 in. |
| Yerden yükseklik | 202 mm 7.95 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.45 |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/75 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |