| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jeep |
| Model | Grand Cherokee |
| Nesil | Jeep Grand Cherokee IV (WK2, facelift 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | SRT 6.4 V8 (475 bg) 4x4 Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 18.1 Lt/100 km
13 US mpg 15.61 UK mpg 5.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (EPA) | 15.7 Lt/100 km
14.98 US mpg 17.99 UK mpg 6.37 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 4.3 saniye |
| Maksimum sürat | 257 km/saat 159.69 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5 Kg/bg, 201.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 270.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 475 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 74 bg/Lt |
| Tork | 637 Nm @ 4300 dev/dak 469.83 lb.-ft. @ 4300 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | HEMI / ESG |
| Motor hacmi | 6417 cm3 391.59 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 103.9 mm 4.09 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHV, VVT |
| Motor yağı kapasitesi | 6.6 Lt 6.97 US qt | 5.81 UK qt |
| soğutma sıvısı | 15.5 Lt 16.38 US qt | 13.64 UK qt |
| Motor sistemleri | Silindir Deaktivasyonu sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2356 Kg 5194.09 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2948 Kg 6499.23 lbs. |
| Azami yük | 592 Kg 1305.14 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1028 Lt 36.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1934 Lt 68.3 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 93.1 Lt 24.59 US gal | 20.48 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3266 Kg 7200.3 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4822 mm 189.84 in. |
| Genişlik | 1943 mm 76.5 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2154 mm 84.8 in. |
| Yükseklik | 1724 mm 67.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2914 mm 114.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1636 mm 64.41 in. |
| Arka tekerlek izi | 1645 mm 64.76 in. |
| Yerden yükseklik | 206 mm 8.11 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.37 |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Yaklaşım açısı | 18° |
| Kalkış açısı | 23.1° |
| rampa açısı | 18.4° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 380x34 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 350x28 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 295/45 R20 |
| Jant Boyutu | 10J x 20 |