| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jeep |
| Model | Grand Cherokee |
| Nesil | Jeep Grand Cherokee L V (WL, facelift 2025) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.6 V6 Pentastar (293 bg) 4x4 TorqueFlite |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 13.1 Lt/100 km
17.96 US mpg 21.56 UK mpg 7.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (EPA) | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 293 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.3 bg/Lt |
| Tork | 353 Nm @ 4000 dev/dak 260.36 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Pentastar |
| Motor hacmi | 3604 cm3 219.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 83 mm 3.27 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 13.25 Lt 14 US qt | 11.66 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 487 Lt 17.2 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2396 Lt 84.61 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 87 Lt 22.98 US gal | 19.14 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2818 Kg 6212.63 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5204 mm 204.88 in. |
| Genişlik | 1968 mm 77.48 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1968 mm 77.48 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2149 mm 84.61 in. |
| Yükseklik | 1815-1817 mm 71.46 - 71.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 3091 mm 121.69 in. |
| Ön tekerlek izi | 1660 mm 65.35 in. |
| Arka tekerlek izi | 1660 mm 65.35 in. |
| Yerden yükseklik | 215-320 mm 8.46 - 12.6 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.357 |
| En az dönüş açısı | 12.1 m 39.7 ft. |
| Yaklaşım açısı | 20.6-28.2° |
| Kalkış açısı | 21.5-23.6° |
| rampa açısı | 18.2-22.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman TorqueFlite |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 354x28 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 350x22 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 265/60 R18; 265/50 R20; 275/45 R21 |
| Jant Boyutu | 8J x 18; 8.5J x 20; 9J x 21 |