| Genel bilgi |
| Marka | Jeep |
|---|
| Model | Liberty |
|---|
| Nesil | Jeep Liberty I (facelift 2004) |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 3.7 i V6 12V (210 bg) 4WD |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2007 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | SUV |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 5 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 8.7 Kg/bg, 115.4 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 174.8 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 210 bg @ 5200 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 56.7 bg/Lt |
|---|
| Tork | 318 Nm @ 4000 dev/dak
234.54 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | EKG |
|---|
| Motor hacmi | 3701 cm3
225.85 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 6 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 93 mm
3.66 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 90.8 mm
3.57 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 9.1:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 2 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt
4.97 US qt | 4.14 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 13.2 Lt
13.95 US qt | 11.61 UK qt |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 1819 Kg
4010.21 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 2540 Kg
5599.74 lbs. |
|---|
| Azami yük | 721 Kg
1589.53 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 878 Lt
31.01 cu. ft. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 1950 Lt
68.86 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 78 Lt
20.61 US gal | 17.16 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 1588 Kg
3500.94 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4437 mm
174.69 in. |
|---|
| Genişlik | 1824 mm
71.81 in. |
|---|
| Yükseklik | 1824 mm
71.81 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2647 mm
104.21 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1524 mm
60 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1518 mm
59.76 in. |
|---|
| ön çıkıntı | 734 mm
28.9 in. |
|---|
| arka çıkıntı | 1052 mm
41.42 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 239 mm
9.41 in. |
|---|
| En az dönüş açısı | 10.9 m
35.76 ft. |
|---|
| Yaklaşım açısı | 37.2° |
|---|
| Kalkış açısı | 31.5° |
|---|
| rampa açısı | 21.8° |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Enine sabitleyici, Helezon yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 287.02 mm |
|---|
| Arka frenler | Disk, 284.48x12.7 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Lastik boyutu | 225/75 R16 |
|---|
| Jant Boyutu | 7J x 16 |