| Genel bilgi |
| Marka | Jeep |
|---|
| Model | Liberty |
|---|
| Nesil | Jeep Liberty I |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 16V (150 bg) |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2001 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2004 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | SUV |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 5 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 10.6 Kg/bg, 94.3 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 7.1 Kg/Nm, 140.8 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 150 bg @ 5200 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 61.8 bg/Lt |
|---|
| Tork | 224 Nm @ 4000 dev/dak
165.21 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | ED1 |
|---|
| Motor hacmi | 2429 cm3
148.23 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 4 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
|---|
| Silindir çapı | 87.5 mm
3.44 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 101 mm
3.98 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 9.4:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
|---|
| Valf yapısı | DOHC |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt
4.97 US qt | 4.14 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 9.5 Lt
10.04 US qt | 8.36 UK qt |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 1591 Kg
3507.55 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 2245 Kg
4949.38 lbs. |
|---|
| Azami yük | 654 Kg
1441.82 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 821 Lt
28.99 cu. ft. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 1954 Lt
69 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 74 Lt
19.55 US gal | 16.28 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 907 Kg
1999.59 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4437 mm
174.69 in. |
|---|
| Genişlik | 1819 mm
71.61 in. |
|---|
| Yükseklik | 1783 mm
70.2 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2647 mm
104.21 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1524 mm
60 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1516 mm
59.69 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 226 mm
8.9 in. |
|---|
| En az dönüş açısı | 10.9 m
35.76 ft. |
|---|
| Yaklaşım açısı | 35.3° |
|---|
| Kalkış açısı | 31° |
|---|
| rampa açısı | 21° |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|
| Çekiş | Arkadan İtiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Enine sabitleyici, Helezon yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 287.02 mm |
|---|
| Arka frenler | Disk, 284.48x12.7 mm |
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Lastik boyutu | 235/70 R16 |
|---|
| Jant Boyutu | 7J x 16 |