| Genel bilgi |
| Marka | Jeep |
|---|
| Model | Wagoneer |
|---|
| Nesil | Jeep Grand Wagoneer (WS, facelift 2025) |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 Standard Output (420 bg) 4WD TorqueFlite |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2025 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | SUV |
|---|
| Koltuk Sayısı | 7-8 |
|---|
| Kapı sayısı | 5 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 6.4 Kg/bg, 155.9 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 235.7 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 420 bg @ 5200 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 140.3 bg/Lt |
|---|
| Tork | 635 Nm @ 3500 dev/dak
468.35 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
|---|
| Maksimum motor hızı | 5800 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | Hurricane |
|---|
| Motor hacmi | 2993 cm3
182.64 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 6 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
|---|
| Silindir çapı | 84 mm
3.31 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 90 mm
3.54 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 10.4:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
|---|
| Valf yapısı | DOHC |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 7.1 Lt
7.5 US qt | 6.25 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 15.7 Lt
16.59 US qt | 13.81 UK qt |
|---|
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 2694-2801 Kg
5939.25 - 6175.15 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 3402-3538 Kg
7500.13 - 7799.95 lbs. |
|---|
| Azami yük | 708-737 Kg
1560.87 - 1624.81 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 790 Lt
27.9 cu. ft. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 3305 Lt
116.71 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 100.3 Lt
26.5 US gal | 22.06 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 4536 Kg
10000.17 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 5488 mm
216.06 in. |
|---|
| Genişlik | 2124 mm
83.62 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2388 mm
94.02 in. |
|---|
| Yükseklik | 1965 mm
77.36 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 3124 mm
122.99 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1740 mm
68.5 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1734 mm
68.27 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 213-257 mm
8.39 - 10.12 in. |
|---|
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.364 |
|---|
| En az dönüş açısı | 12.3 m
40.35 ft. |
|---|
| Yaklaşım açısı | 21.4-25.2° |
|---|
| Kalkış açısı | 21.2-23.9° |
|---|
| rampa açısı | 18.7-22.1° |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman TorqueFlite |
|---|
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
|---|
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 378x30 mm |
|---|
| Arka frenler | Disk, 375x22 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 275/65 R18; 275/55 R20; 285/45 R22 |
|---|
| Jant Boyutu | 8J x 18; 9J x 20; 9J x 22 |