| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jeep |
| Model | Wrangler |
| Nesil | Jeep Wrangler II (TJ) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.0 i (183 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2000 yıl |
| Son üretim yılı | 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.7 Lt/100 km
14.98 US mpg 17.99 UK mpg 6.37 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 13.1 Lt/100 km
17.96 US mpg 21.56 UK mpg 7.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.5 saniye |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.2 Kg/bg, 122.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 201.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 183 bg @ 4600 dev/dak |
| Litre başına güç | 46.3 bg/Lt |
| Tork | 301 Nm @ 2800 dev/dak 222.01 lb.-ft. @ 2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | ERH |
| Motor hacmi | 3956 cm3 241.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 98.4 mm 3.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.7 mm 3.41 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.9 Lt 10.46 US qt | 8.71 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1495 Kg 3295.91 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1965 Kg 4332.08 lbs. |
| Azami yük | 470 Kg 1036.17 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 315 Lt 11.12 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1515 Lt 53.5 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 57 Lt 15.06 US gal | 12.54 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3886 mm 152.99 in. |
| Genişlik | 1693 mm 66.65 in. |
| Yükseklik | 1767 mm 69.57 in. |
| Dingil Mesafesi | 2373 mm 93.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1473 mm 57.99 in. |
| Arka tekerlek izi | 1473 mm 57.99 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 3 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/75 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |